Mole w szafie z ziółkami i karmami

Moderatorzy: Redaktor, Moderator, Zarządcy

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

22 lis 2015, 13:00

Mam dość pokaźną szafkę , w której przechowuje moje zakupy z Hipcia i nie tylko. Są to kartony z karmą dla wszystkich moich gryzoni oraz bardzo liczne torebki z ziółkami. Miałam tez foliowa torebkę z łuskanym słonecznikiem dla myszoskoczków i okazało sie, ze sa w nim robaki. Ponadto otwierając szafkę zauważyłam wyfruwającego mola. Jak mi poradzono w sb zakładam temat z poradami. Całkowity remanent zrobiłam - półki przetarte, nigdzie "złego" nie ma. Co jednak robić, żeby na przyszłość się tego ustrzec ? Może lawenda ? Jak skutkuje na mole w szafie, to może i tu poskutkuje ? macie jakieś sprawdzone sposoby ?
Od 10 lutego tego roku mam już dwa szylki- Gacusia i Jacusia. Ogółem mam 12 zwierząt i proszę tego nie komentować

Awatar użytkownika
bambinka143
Puchaty MościPan

22 lis 2015, 13:09

Pamiętam też miałam kiedyś mole w karmie. Oczywiście karma od razu została wywalona w krzaki, nie w domu aby nigdzie indziej mi się nie zalęgły. Teraz mam szczelnie zamkniętą karmę i ziółka i do tej pory żadnych moli i robaków nie widziałam ;)

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
A jeśli chodzi o lawendę to ja nie używam do "odstraszania moli" ale możesz na spód szafki troszeczkę nasypać i zobaczysz czy mole wracają ;)
Zuzia (standard) ok. 15lat <3

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

22 lis 2015, 13:28

bambinka143 pisze: możesz na spód szafki troszeczkę nasypać i zobaczysz czy mole wracają
Ależ ja wcale nie chcę , żeby wracały ! :p
Od 10 lutego tego roku mam już dwa szylki- Gacusia i Jacusia. Ogółem mam 12 zwierząt i proszę tego nie komentować

Awatar użytkownika
bambinka143
Puchaty MościPan

22 lis 2015, 13:49

Hehe to jak wrócą to będziesz wiedziała, że lawenda nie pomaga :P Ale myślę, że jednak da radę i już nie wrócą ;)
Zuzia (standard) ok. 15lat <3

Awatar użytkownika
Bożena
Zaszynszylowany SPECJALISTA
Sponsor

22 lis 2015, 14:17

Ela pisze:
bambinka143 pisze: możesz na spód szafki troszeczkę nasypać i zobaczysz czy mole wracają
Ależ ja wcale nie chcę , żeby wracały ! :p
Elu padłam jak ciapek. :D
Obrazek

Bąbel (Bubu) żył 5lat ,7miesięcy i 11dni. 17.11.2012r - 28.06.2018r

w serduszku Misiek,Duduś i Karmelek

http://swiatszynszyli.pl

Awatar użytkownika
mikar78
Sponsor

22 lis 2015, 15:01

spryskaj szafki octem lub olejkami eterycznymi. Zmieszaj 110g octu z ½ łyżeczki olejku eukaliptusowego, ½ łyżeczki olejku cytrynowego i ¼ łyżeczki olejku lawendowego. Wszystko do mycia, każdy pojemnik, pudełeczko, są też pułapki na mole spożywcze do kupienia.
ObrazekObrazek
Obrazek

* Pusiaczek ur 13.08.2010 r - 03.01.2016 świecił jak promyczek 5 lat 4 m-ce i 21 dni

http://swiatszynszyli.pl

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

22 lis 2015, 15:28

O mój Ty świecie ! Domi ! No nie mam pod ręką tego wszystkiego poza octem i olejkiem cytrynowym do ciasta. Chwilowo po gruntownym remanencie włożyłam wiązkę gałązek lawendowych - czuć aż na pokój, mam nadzieje, ze już teraz wszystko bractwo się wyniesie, a potem to tylko będzie kosmetyka z tymi olejkami.
anezob pisze: Elu padłam jak ciapek.
To na poprawę nastroju :x

Awatar użytkownika
BlackGhost
Sponsor
Kontakt:

23 lis 2015, 15:54

Elu kochana ja kiedyś jak miałam te dziadostwo u siebie to zakupiłam lep na mole spożywcze.Nietoksyczny mały fajny do postawienia gdziekolwiek,dwa,trzy dni i nie ma żadnego mola,zwabia on jedną płeć chyba samce a samice niezapłodnione zdychają same i problem zażegnany.Pojemniki do zmywarki lub ręcznie umyte gorącą wodą z octem a jedzonko do karmnika dla ptaszków :)
http://swiatszynszyli.pl/ polecam genialne forum!

No one bites back as hard
On their anger
None of my pain woe
Can show through
But my dreams they aren't as empty

Alvin ur.2010r & Monty ur.19.02.2015r (Skipper+ 1roczek)

Awatar użytkownika
Ela
Administrator
Sponsor

23 lis 2015, 22:05

Ok Martusiu ! Już polecenie mężowi wydałam - jutro mam mieć lepy i w środę robię kolejny gruntowny przegląd ! Ptaszki słonecznik dostały. Myślę, ze bardzo się ucieszyły ! ;)

Awatar użytkownika
Jeżynka
Puchaty MościPan
Kontakt:

08 lis 2016, 16:20

Najlepszym sposobem na mole są pojemniki oraz słoiki. Każde ziółka(łącznie z siankiem), powinny byś szczelnie zamknięte. Do tego polecam pułapkę na mole, którą można kupić w drogerii za 30 zł. Wabi samice, więc rozmnażanie gatunku jest nierealne. Taką pułapkę trzeba zmienić raz na jakiś czas.
Polecili mi ją znajomi, którzy mają sklep zoologiczny i odkąd ją mam, to problem z molami zniknął ;)
Wcześniej niestety zalęgły mi się w sianku!
Nie ma nic gorszego niż widok białych larw, które wiją się w sianie.
Śnieżynka - pink white, Szila - standard , Figa - medium tan, Mokka - brązowy aksamit
Rosie - ebony violet sc , Zoey - white tov, Lily - White Wilson

ODPOWIEDZ

Wróć do „Radzimy - masz problem? Postaramy sie pomóc”

• Informacje